Zbytočne sa nezadlžujte!

    

 

Na pobočku Všeobecnej úverovej banky, a. s. v Levoči v rámci realizovaného projektu „Najlepšou bankou je náš rozum!“ sme išli s jedinými cieľom. Dozvedieť sa čo najviac. Prvou témou, ktorá študentov zaujímala boli informácie týkajúce sa riešenia svojho vlastného nového bývania.

 

 

Ochotnými dámami Mgr. Erikou Báthoryovou, riaditeľkou pobočky VÚB, a. s. v Levoči a Mgr. Vilímovou, bankovou úradníčkou nám boli ponúknuté na výber rôzne druhy bankových produktov týkajúcich sa tejto oblasti ako   – hypotéka na bývanie, hypotéka pre mladých, hypotéka na refinancovanie alebo bezúčelová hypotéka.

 

 

Študenti boli upozornení na pripravované zmeny v poskytovaní hypoték, ku ktorým dochádza od budúceho roka. Výrazná zmena je tá, že k poskytnutiu hypotéky bude potrebných okrem splnenia aktuálnej finančnej bonity klienta, splniť aj podmienku preukázania 40 % vlastných zdrojov poskytovanej pôžičky.

 

 

Ďalej sa študenti zaujímali o to, ako si splniť svoj sen a zlepšiť si svoj život.Ako vyriešiť situáciu, keď si chcem kúpiť nové auto, zariadenie alebo televízor. Odpoveď bola„Pôžičkou na čokoľvek“. Ale POZOR! Slovensko ako také patrí ku krajinám, kde zadlženosť obyvateľstva je veľmi vysoká a kde až štvrtinu poskytnutých pôžičiek predstavujú práve spotrebné úvery. Takže aké ponaučenie pre našich mladých? Zbytočne sa nezadlžujte! Prikrývajte sa len takou perinou, na akú máte, milí študenti! A takto rozmýšľajte aj do budúcnosti! Ako zodpovední otcovia a mamy svojich vlastných rodín.