Raz budem mať auto, aj dom alebo byt!

   

 

Určite aj takéto myšlienky víria v hlavách našich dospievajúcich študentov. Len ako to všetko zafinancovať? Odkiaľ na to vziať? Odpovede sme sa snažili nájsť v rámci projektu „Najlepšou bankou je náš rozum!“ priamo na pobočke Slovenskej sporiteľne, a. s. v Levoči, kde nás privítal sám p. riaditeľ Mgr. Jozef Gura.

 

 

Podrobne nám pomocou tabletov predstavil stránku SLSP, a. s. a všetky možnosti, ktoré ponúka v oblasti poskytovania pôžičiek a hypoték. Podrobne sme prešli sprievodcu na ceste k vlastnému autu. Pán riaditeľ nás upozornil, na čo všetko si treba dať pozor pri hľadaní a preverovaní vyhliadnutého ojazdeného auta, aj na chyby, ktorých sa treba vyvarovať pri kúpe auta. Mali sme možnosť pomocou elektronickej kalkulačky vypočítať, koľko nám za nami stanovených podmienok banka môže na nové auto požičať.

 

 

Zložitejšie je to už pri hypotékach, t. j. pôžičkách na bývanie, v súčasnosti s vysnívaným úrokom už od 0,79 % ročne. Pri pôžičkách na bývanie je nutné ručiť nehnuteľnosťou a dokladovať túto skutočnosť znaleckým posudkom.

 

 

 

Aj takáto ponuka bankových produktov je cesta k splneniu si svojho sna o bývaní či vlastnom aute. Samozrejme však pri zodpovednom zvážení všetkých podmienok, za ktorých sa poskytuje.